Domů > Zprávy > Obsah

Jak používat tapetu ve vašem domově

Jan 22, 2018

Jak používat tapetu ve vašem domově


Tapeta může být složité dostat se správně. To může vypadat příliš vybíravý, aby místnost se zdá menší, a vypadá hrozně, pokud zeď omítky práce není zcela hladký. Přes všechny tyto faktory jsme stále zastánci krásně tapetované zdi! Čtěte dál a objevte naše nejlepší tipy, jak používat tapetu ve vašem domě s požadovanými výsledky.

Vyberte si svou zeď

Něco, co se mnoho lidí mýlí, je umístění vaší tapety. To může být lákavé vytvořit odvážné prohlášení a tapetu celé místnosti, ale to může být velmi složité dostat právo. Pokud si vyberete jemně tištěnou nebo texturovanou tapetu a místnost je vystavena velkému množství přirozeného světla, pak je pravděpodobnější, že bude fungovat. Avšak raději se zaměřujeme na tapetování jen na jednu stěnu nebo výklenek, abychom se vyhnuli iluzi, že váš pokoj je tmavší a menší než ve skutečnosti.


Pečlivě zvažte zeď, o které uvažujete o tapetování. Kolik světla má zeď z oken? Pokud uvažujete o využití skrytého rohu místnosti, která je vždy ve stínu, ujistěte se, že se rozhodnete pro světlejší, více minimalistický design. Je-li vaše stěna výběru dobře osvětlená, může fungovat rušnější a tmavší tapeta, a dokonce i velká místnost se může zdát útulnější. Osvětlení je také důležitým faktorem, když se rozhodnete mezi lesklým nebo matným designem. Přemýšlejte o tom, jak se světlo odrazí od papíru.

Zejména milujeme myšlenku tapetování výklenků, komínových prsou nebo stěn za postelí nebo pohovkou.


Vytvořte perfektní základnu

Není nic horšího než hrudkovitá a hrbolatá tapeta, takže je nutné, aby byly vaše stěny připraveny k papíru. Ujistěte se, že zvolené stěny, které chcete papírovat, jsou hladké a čisté a že jste je před tapetováním natřeli. Jakékoliv třísky, praskliny nebo díry budou vyžadovat plnění a broušení před tím, než budou stěny opatřeny základním nátěrem. Pokud je to možné, rozhodněte se pro čerstvě omítnuté stěny, které vyžadují minimální péči, a snažte se vyhnout dřevem obložené nebo dříve tapetované stěny, které budou muset být odstraněny.


Přemýšlejte o zbytku svého pokoje

Tapeta je dlouhodobý závazek, protože je mnohem těžší nahradit a měnit, než jednoduché olizování barvy. Ujistěte se, že máte zbytek svého pokoje naplánován, než budete pokračovat. Zvažte své barevné schéma, a být 100% jisti, že váš výběr tapet funguje v něm. Pokud si nejste jisti, požádejte o zaslání vzorku, abyste viděli, jak to vyhovuje ostatním dekorům.


Vyberte moudře design

Jste ten typ člověka, který rychle změní názor? Pokud ano, rozhodněte se pro jemnější design, který vás méně pravděpodobně nudí. Milujeme klasické přírodní textury, jako jsou mramorové nebo cihlové výtisky, které vypadají stylově. Pokud dáváte přednost něco odvážnějšího a jasnějšího a chcete vytvořit více prohlášení, hledejte něco s faktorem wow.