Domů > Zprávy > Obsah

Jak si vybrat správnou tapetu pro váš pokoj

Jun 10, 2017

Jak si vybrat správnou tapetu pro svůj pokoj


Pryč jsou dny zářivě žluté tapety, kterou si pamatujete z domu vašich babiček. Je čas dát tapetu další šanci jako alternativu k malování. Zde je návod, jak si vybrat tapetu, která bude fungovat nejlépe ve vaší domácnosti.


Myšlenka na tapetu vyvolává pocity nostalgie pro některé. a bolest pro ostatní. Odstranění tapety může být náročný proces, díky kterému lidé navždy zavrhnou tapetu. Nebo si jen myslí, tapety jako velké a odvážné květinové vzory vhodnější pro kasino než jejich domov. Ale tapeta je na comeback, a tam jsou návrhy a styly, které se vejdou téměř každý člověk chuť.


Je to mnohem jednodušší přidat trochu rozmar do domova pomocí tapety, která je zdůrazněna drzý nebo ironický objekt. Malování prostě nedostane zprávu tak snadno. Tradiční tapety design může okamžitě zprostředkovat vážné a formální náladu.


Tučná tapeta tiskne do oka, a učinit prohlášení pro majitele domů, kteří chtějí prezentovat své zdi jako umění. Ale tyto typy návrhů se mohou stát datem a vést k kupci výčitky svědomí.


Jemné vzory a ty, které napodobují organické objekty, mají více síly a jsou méně pravděpodobné, že by se střetly s nábytkem nebo uměním na zdi. Při výběru malých vzorů buďte opatrní, protože při instalaci tapetových panelů vedle sebe může být obtížné se vyrovnat.


Tapeta s texturovaným a vzorovaným vzhledem může pomoci skrýt nedokonalosti povrchu stěny. Vypadají nejlépe v neformální místnosti jako den nebo ložnice.